Aktuálně

check in

Pravidla pro ubytování

Poskytovat ubytovací služby je možné všem, kteří nemají žádné příznaky onemocnění covid-19 a prokáží, že splňují jednu z následujících podmínek (toto neplatí pro děti do 6 let):

  1. Nemá žádné příznaky onemocnění a splňuje jednu z následujících podmínek:

Číst dále

venkovní zahrádka

Znovuotevření hotelů a restaurací 2021

Hotely a penziony by se podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka mohly otevřít od 24. května. Vládě předloží návrh, aby mohly provoz obnovit bez omezení kapacity.

Uvidíme, zda to bude realita nebo jen jeden z dalších slibů. Kvůli vlně pandemie byla ubytovací zařízení uzavřena od 22. října do 2. prosince a následně od 18. prosince. Nyní těchto služeb mohou využít jen lidé cestující za služebním účelem nebo lékařem.

Číst dále

Hotelový pokoj

Znovuotevření hotelů a restaurací

Podle harmonogramu, který schválila vláda, budou moci hotely a restaurace znovu otevřít své provozy od 08. června 2020. Teoreticky se jedná o pozitivní informaci v tom směru, že je již konečně stanoveno nějaké datum, k němuž se může směrovat aktivita pro opětovný náběh na standardní provoz.

Horší je, že stále zůstávají uzavřené hranice a hotely se tak budou spoléhat jen na domácí klientelu. To je velký problém pro hotely, které jsou zaměřené z větší části na zahraniční turisty. Speciálně pak ubytovací zařízení v Praze nebo Karlových Varech.

Číst dále

Covid

Následky pokračování pandemie COVID-19

V období 09.03. – 13.03.20 proběhl průzkum mezi zhruba 600 provozovateli z oblasti cestovního ruchu. Výsledky dokazují, že tento sektor se nachází v hluboké krizi.

28% dotázaných operátorů uvedlo, je ohroženo krachem pokud se situace nezmění do tří měsíců

46% je ohroženo bankrotem, pokud se cestování ruch nezačne zotavovat do šesti měsíců

Číst dále

Katastrofické hotelové scénáře ze všech koutů světa

I ty největší hotelové společnosti píší katastrofické scénáře. Plno hotelů již muselo být uzavřeno a neočekává se jejich znovuotevření. Dle vyjádření Arne Sorensona ( CEO ) z Marriott International, zde nikdy nebyla podobná situace. Aktuálně vykazují jejich hotely o 75% nižší výkon než je to tomu za normálního stavu.

Číst dále

Připravme se na dobu po koronaviru

Je zcela jasné, že situace ohledně koronaviru nepotrvá dny ani týdny, ale několik měsíců. Experti mluví o tom, že epidemie nemoci Covid-19 mohou polevit v létě. V červnu až srpnu. To za předpokladu, že se všichni budeme chovat zodpovědně a budeme dodržovat vládní nařízení. Čekají nás tedy velmi těžké 3-4 měsíce, kdy se cash flow hotelů blíží nule. Využijme tedy tuto dobu a připravme se na situaci, kdy karanténa pomine.

Číst dále

Vláda uzavřela hranice

V pátek 13.03.20 vláda rozhodla, že lidé nebudou moci po nedělní půlnoci vycestovat z České republiky do zahraničí. Zakázán je také vstup cizincům do České republiky, s výjimkou těch, kteří mají v Česku trvalý či přechodný pobyt. Šíření koronaviru bude trestným činem.

Číst dále

Vláda vyhlásila nouzový stav

Dne 12.03.20 ve 14:00 vyhlásila vláda České republiky nouzový stav na 30 dnů nebo do odvolání, usnesení vlády naleznete na tomto odkazu. Vláda dále rozhodla, že od pátku 13.3. od 6:00 hodin musí být pro veřejnost zavřené některé provozovny a služby, jako jsou sportoviště (netýká se venkovních), posilovny, wellness služby, koupaliště, solária či zábavní zařízení.

Číst dále